11
lut

Poradnik weselny #9 Porady dotyczące planowania ślubu podczas COVID-19

Globalna pandemia koronawirusa dotyka nas wszystkich, a zwłaszcza pary planujące ślub. Stoją przed wyjątkowymi wyzwaniami, które są stresujące na co dzień, a tym bardziej w tak trudnych warunkach, w których każdy z nas się znalazł. Nie mamy jednego prostego sposobu, który rozwiązałaby wszystkie komplikacje i problemy, na jakie można się natknąć organizując ślub i wesele w trakcie pandemii. Możemy jednak zaoferować kilka pomysłów na ślub i wskazówki dotyczące organizacji tak ważnego wydarzenia, w tak trudnych czasach.

Środki bezpieczeństwa podczas COVID-19

Każde zorganizowane wydarzenie wymaga przestrzegania panujących obostrzeń w danej chwili. Aby uzyskać informacje na temat bezpieczeństwa i zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19, zalecamy sprawdzenie aktualizacji witryny rządowej, która podaje oficjalne informacje. Bądź na bieżąco i unikaj dezinformacji, posiłkując się przede wszystkim zweryfikowanymi źródłami na temat COVID-19.

Wybór nowej daty ślubu może być koniecznością

Gdy dowiedziałeś się o braku możliwości organizacji wesele w terminie, który ustaliłeś wcześniej, czas zacząć działać! Najpierw musisz wybrać nową datę. Oto kluczowe obszary, które ty i twój partner powinniście sprawdzić przed ustaleniem nowej daty ślubu.

Jak najszybciej skontaktuj się z dostawcami produktów gastronomicznych i dodatków takich jak kwiaty czy ozdoby. Ponieważ wielu sprzedawców i firm również boryka się z podobnymi problemami, warto ustalić realną datę realizacji usługi. Pamiętaj, że zmiana daty ślubu i wesela może wpłynąć na sezonowość dostępnych kwiatów i żywności, dlatego warto jak najszybciej omówić dostępne opcje z wybranymi wcześniej firmami.

Pierwszym krokiem w celu opanowania sytuacji z firmami, które wykonają poszczególne usługi jest przyjrzenie się umowom. Każda firma ma inną politykę dotyczącą odroczenia lub anulowania realizacji przedmiotu umowy, dlatego ważne jest, aby przeczytać dokumenty jeszcze raz. Na przykład wybrany przez ciebie lokal prawdopodobnie ma klauzulę zmiany harmonogramu, która pomoże Ci uniknąć kosztów anulowania czy zmiany terminu na bardziej odległy.

W miarę możliwości zalecamy przesunięcie daty ślubu. Całkowite odwołanie ślubu może oznaczać utratę wpłaconych depozytów. Ze względu na wagę okoliczności, niektórzy dostawcy zezwalają na zmianę dat bez dodatkowej opłaty, ale należy pamiętać, że daty poza pierwotnie zarezerwowanym rokiem finansowym mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami lub podwyżkami stawek.

Pamiętaj, że dostawcy usług ślubnych to często małe firmy, na które również poważnie wpłynął COVID-19. Wiele firm oferuje jednak bardzo dużą elastyczność świadczonych usług i możliwość przełożenia realizacji na inny termin bezkosztowo, np. sesje zdjęciowe, kompozycje kwiatowe itp.

Każdy gość to dodatkowy koszt, ale pamiętaj, że w obecnych czasach część z gości może odwołać przybycie. Warto przygotować więc zapasową listę gości “rezerwowych”. Jeśli goście odwołają, pamiętaj, aby nie brać tego do siebie. Na pewno przyjdzie jeszcze czas na wspólną zabawę! Skoro o gościach mowa, po podjęciu decyzji o przełożeniu wydarzenia wyślij swoim gościom zaktualizowane zaproszenia, bądź poinformuj ich osobiście.

Planowanie ślubu podczas COVID-19 jest wyzwaniem

Planowanie ślubu podczas COVID-19 to nie jest łatwe zadanie. Poruszanie się po tych niezbadanych terytoriach może być stresujące i dezorientujące. Nie przejmuj się! Z każdej sytuacji jest wyjście. Nowa uroczystość może wyglądać tak samo jak pierwotnie zaplanowania lub być zupełnie inna. Jeśli planujesz ślub o innej porze roku, możesz wybrać inne kolory, kwiaty, a nawet jedzenie. Uwzględnienie tej nowej sezonowości może być zabawnym sposobem na poradzenie sobie ze stresem i nadanie swojej uroczystości nowej odsłony.

Zdjęcie: