29
gru

Fairy Lights, czyli magia delikatnych światełek

Fairy lights, nazywane inaczej lampkami dekoracyjnymi lub lampkami sznurkowymi – to szczególny rodzaj oświetlenia stosowanego do dekoracji zewnętrznych i wewnętrznych. Początkowo lampki choinkowe były używane głównie w okresach świątecznych lub świątecznych, zwłaszcza Bożego Narodzenia. Dlatego często nazywa się je również lampkami bożonarodzeniowymi. Dziś ile pomysłów, tyle możliwości wykorzystania fairy lights w niezwykle kreatywny sposób!

dekoracja światłem, miejsce ceremoni

Fairy lights – lampki choinkowe na Twój event

Dzisiaj użycie fairy lights wykracza daleko poza uroczystości ze względu na ich wysoce rozwiniętą funkcjonalność i akceptowalność jako wszechstronny przedmiot dekoracyjny, dający bardzo przytulny efekt. W tym artykule omówimy kilka powodów, dla których warto wykorzystywać dekoracyjne światła fairy lights nie tylko w domach, ale i w lokalach gdzie odbywają się różnorodne wydarzenia!

1. Łatwy dostęp, niski koszt i ciekawy, magiczny efekt 

Proste, ale magicznie piękne lampki sznurkowe wiszące wokół okna czy na tarasie, które natychmiast tworzą atmosferę dla normalnej przestrzeni to przepis na sukces każdego wydarzenia. Fairy lights jako oświetlenie dekoracyjne są dziś szeroko stosowane częściej niż kiedykolwiek wcześniej, właśnie ze względu na znacznie obniżony koszt. Na początku ozdobne lampy były stosunkowo drogie. Dziś, szeroka dostępność oraz atrakcyjne ceny sprawiają, że każdy może sobie na nie pozwolić.

oświetlenie sufitu

2. Generowanie bardzo przytulnego efektu w dowolnej przestrzeni

Światła dekoracyjne stanowią już nie tylko dodatek na wydarzeniach, ale często wręcz goście ich oczekują! Oczekują pięknego, nastrojowego oświetlenia, które wprowadzi doskonały klimat. Podstawową funkcją dekoracyjnego światła nie jest dostarczanie światła, ale dekorowanie miejsca i tworzenie magicznego, przytulnego wrażenia, zwłaszcza gdy otoczenie nie jest zbyt dobrze oświetlone. Światło jest ustawiane w taki sposób, że podkreśla piękno wszystkiego, co jest wokół niego. Dlatego właściciele domów, restauracji, hoteli i ogrodów umieszczają teraz dekoracyjne światła na innych elementach dekoracyjnych czy meblach. Zastosowanie światełek fairy lights jest niezwykle szerokie.

3. Tworzenie lepszej atmosfery na imprezy / spotkania towarzyskie

Fairy lights są praktycznie codziennie używane na licznych imprezach plenerowych. Miejsca takie jak kluby, wesela, premiery, imprezy branżowe – to właśnie tam to delikatne, ale jednocześnie pełne ekstrawagancji oświetlenie sprawdza się najlepiej. Światła dają ciepło otoczeniu, pomagając każdemu poczuć się zrelaksowanym i zaaklimatyzować się w towarzyskiej atmosferze spotkania.

4. Estetyka

Zastosowanie oświetlenia dekoracyjnego to zawsze plan idealny. Jest szczególnie atrakcyjne, ma świetne wzornictwo i emituje ciepłe światło. Niektóre ozdobne lampki zawieszone mogą być na drzewach lub tarasach, podczas gdy inne mogą zostać skierowane na piękne elementy otoczenia, aby wykorzystać cienie do stworzenia magicznego klimatu. Gdziekolwiek je umieścimy należy pamiętać, że ich podstawową funkcją jest estetyka.

5. Niskie zużycie energii

Innym powodem, dla którego wiele osób tak bardzo lubi światełka fairy lights, jest to, że zużywają bardzo mało energii w porównaniu ze światłami funkcjonalnymi i lampami. Głównym celem dekoracyjnych świateł jest poprawa estetyki; w związku z tym zmniejsza się produkcja światła, zmniejszając w ten sposób jego całkowitą moc. Ponadto fairy lights w większości wykorzystują światło LED, które zużywa do 70% mniej energii i działa około 10 razy dłużej niż zwykłe żarówki. Przekłada się to na niższe rachunki za prąd, co jest zaletą zarówno przy domowym użytku, jak i komercyjnym.

lampki choinkowe , sufit z lampek choinkowych
Namiot weselny
oświetlenie na wesele
kurtyna led
oświetlenie sali weselnej
industrial wedding, industrialne wesele, fairy lights, dekoracja ś