27
lut

Poradnik weselny #4 Przyjęcie pod gołym niebem, czyli wesele w plenerze.

Szukacie oryginalnego pomysłu na swój ślub? Chcecie zorganizować wesele, które będzie niesztampowe i zostanie zapamiętane przez wszystkich na długo? A może po prostu nie potraficie znaleźć odpowiedniej sali, a zawsze podobała Wam się koncepcja ślubu na dworze?

Jeśli odpowiedzieliście „tak” na choć część z tych pytań, to zdecydowanie powinniście rozważyć przyjęcie pod gołym niebem, czyli wesele w plenerze.

Niebo pełne gwiazd, klimatyczne światło lampionów, ciepły, letni wieczór – czyż to nie wesele jak z bajki?

drewniany parkiet

Wesele w plenerze – zalety

Największą zaletą organizacji przyjęcia pod gołym niebem jest brak konieczności podporządkowania się terminom dostępności sal weselnych. Pozwala to na przygotowanie wesela dokładnie wtedy, kiedy się tego pragnie.

Ogromną zaletą jest także niesamowity klimat i niepowtarzalny charakter, który uzyskamy decydując się na przyjęcie pod gołym niebem, czyli wesele w plenerze. Jest to strzał w dziesiątkę szczególnie wtedy, kiedy dysponujemy dużym, zadbanym ogrodem lub innym zielonym terenem, który możemy zaadaptować na potrzeby naszego szczególnego dnia. Z roku na rok opcja ta zyskuje na popularności, nawet pomimo nieprzewidywalnej i niepewnej pogody w Polsce.

strefa chillu

Wesele w namiocie – solidne zabezpieczenie

Aby uniknąć wpadki związanej z pogodą, dobrym pomysłem jest zorganizowanie wesela plenerowego pod specjalnym namiotem. Tego typu konstrukcje są stabilne, sprawdzone i pozwalają dopasować się do każdej sytuacji pogodowej – gdy jest gorąco, można ściągnąć ściany; gdy pada – namiot nie przemoknie; gdy zaś jest zimno – specjalne lampy podgrzeją atmosferę.
Należy mieć jednak na uwadze, że organizacja takiego wesela jest skomplikowana i wymaga dużo uwagi. Trzeba nie tylko pomyśleć o namiocie, ale także o cateringu i zapleczu, o obsłudze, o stołach, krzesłach, florystce, toaletach, parkingu, ubezpieczeniu, zgodzie USC na ślub poza Urzędem – spraw do załatwienia jest bez liku!

Dlatego organizując wesele pod namiotem lub pod gołym niebem, zdecydowanie polecamy poszukać miejsca, które dysponuje już gotowym zapleczem. Świetnym pomysłem jest zrobienie przyjęcia w ogrodach pobliskiego pałacyku czy urokliwie położonej sali weselnej. To znacznie ułatwi całe przedsięwzięcie oraz oszczędzi wam sporo czasu i pieniędzy. wesele w namiocie

Wesele w plenerze – na co zwrócić uwagę?

Jest wiele drobnych spraw, na które warto zwrócić uwagę organizując przyjęcie pod gołym niebem. Goście na pewno docenią, jeśli pomyślisz o:

  • parasolkach na wypadek deszczu,
  • wachlarzach na wypadek upału,
  • kocach, gdyby było zimno,
  • nakładkach na szpilki dla kobiet, by wygodnie im było chodzić po trawie
  • środkach odstraszających komary i owady,
  • wykorzystaniu ogrodu do zapewnienia atrakcji dla najmłodszych,
  • poinformowaniu gości już przy wręczaniu zaproszeń, że impreza odbędzie się w plenerze,
  • girlandach, lampionach i latarniach oświetlających okolicę,
  • drewnianym parkiecie do tańczenia (i nie tylko) oraz
  • specjalnej strefie chillu.

strefa chillu koce

strefa chillout

Drewniany parkiet na wesele w plenerze

 Nie ma przyjęcia weselnego bez tańców, a nie ma tańców bez odpowiedniego podłoża. Dlatego warto wynająć na imprezę specjalny drewniany parkiet taneczny. Dobrym pomysłem może być jedynie częściowe zadaszenie parkietu – tak, by jego fragment pozostawał pod chmurką. Doradcy z pewnością pomogą wam wybrać odpowiednie podłoże oraz zadbać o komfort Waszych gości poprzez właściwy układ parkietu. Tańczenie pod gwieździstym niebem i w blasku girlandów to niezapomniane przeżycie!

drewniany parkiet

Strefa chillu – zawsze dobry pomysł

Strefa chillu to rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Przyjęcie weselne potrafi być bardzo męczące, dlatego specjalnie przygotowane i odpowiednio przemyślane miejsce do odpoczynku i relaksu w ciszy z pewnością zyska uznanie gości

Specjalna strefa chillu to dobry pomysł nie tylko w przypadku wesela pod gołym niebem. Jeśli tylko sala weselna, którą wybraliście, dysponuje kawałkiem trawnika lub nawet odpowiednim parkingiem czy tarasem, to nie zastanawiajcie się, tylko zapewnijcie gościom właściwe miejsce do odpoczynku.

Miękkie poduchy, wygodne pufy, klimatyczne girlandy i lampiony czy nawet mini bar lub grill – w strefie chillu wszystko jest możliwe!

strefa chillu

ślub boho

wesele plenerowe

Wesele w plenerze – czy warto?

Organizacja przyjęcia pod gołym niebem oznacza dużo więcej pracy niż w przypadku klasycznego wesela na sali – a także często dużo większe koszty. Dlatego, aby zdjąć z siebie odpowiedzialność za zadbanie o najmniejszy detal, warto rozważyć zatrudnienie specjalnego konsultanta, który dopnie wszystko na ostatni guzik.

Czasami już sama konsultacja dostarcza wyjątkowych inspiracji i potrafi natchnąć do działania oraz przygotować właściwy harmonogram prac. W końcu zależy Wam przecież na tym, aby efekt przeszedł Wasze oczekiwania i wzbudzał zachwyt zaproszonych gości. Już sam fakt organizacji ślubu w plenerze zapewnia efekt „wow”

My zdecydowanie jesteśmy na tak!

Moet & chandon

http://www.facebook.com/lightme/

http://www.instagram.com/lightme_pl

https://www.facebook.com/pracownialaflor/

zdjęcia: https://heyfolks.pl

https://www.facebook.com/HeyFolks-662704774120122/

https://www.facebook.com/daweddingphotographers/